Пливање

Национално првенство во далечинско пливање 2023

На 12.04.2023,на Олимпискиот базен - Центар  се одржа Националното првенство во далечинско пливање. На првенството учество земаа 30 пливачи од 7 клуба од Македонија. Во продолжение ги

Национално првенство во далечинско пливање-Стартна листа

Утре,12.04 на Олимпискиот базен Цента со почеток во 15:00 стартува Националното првенство во далечинско пливање. Прво ќе стартуваат трките на 2,5Км за веднаш по нивното завршување

КУП НА МУЛТИНАЦИИ ЛИМАСОЛ/БЕЛГРАД

На 01-02.04.2023 ќе се одржи Купот на мултинации во Лимасол,Кипар и во Белград,Србија. Во Лимасол ќе не претставуваат Јуниорите: -Милковска Јана ПК Вардар 2018 -Јанковски Јован П.В.К.Орион Додека во

Национално првенство во далечинско пливање 2023

Според програмата на Националната пливачка федерација,на 12.04.2023 година ќе се одржи Националното првенство во далечинско пливање на Олимпискиот базен - Центар во Скопје. На првенството ќе

Состанок на техничкиот комитет на ЛЕН

Минатата сабота на 18 Март 2023 Во Еилат, Израел се одржа првата трка од купот на ЛЕН во пливање на отворени води на 10 км.

XVII DELFIJN KUP 2023

Овој викенд на базенот Борис Трајковски ќе се одржи еден од најстарите Меѓународни пливачки натпревари во Македонија,XVII Делфин Куп во организација на Пливачкиот Клуб "Делфин"

Ватерполо

Младите ватерполисти на квалификации за ЕП

Младинската ватерполо репрезентација на Македонија во периодот од 24 до 27 мај учествува на квалификациониот турнир за пласман на Европското Првенство за ватерполисти под 19 години кој

Youtube Видеа

00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
Top